Uwielbiasz spacery ze swoim pupilem? Sprawdź, jak się na nie przygotować

Osoby posiadające zwierzaki w domu dużo częściej przebywają na zewnątrz. Ma to bardzo pozytywny wpływ na zdrowie, ponieważ każdy organizm potrzebuje ruchu i świeżego powietrza. Jednak w chłodne miesiące należy odpowiednio ubrać się, aby spacer nie zakończył się przeziębieniem. Jak dbać o siebie i zabezpieczyć się przed chłodem?

Ciepła bluza to podstawa

Jeśli wybieramy się na spacer z pupilem powinniśmy postawić na sportowy outfit. Doskonale sprawdzi się tutaj bluza polarowa lub softshell. Ta pierwsza daje uczucie ciepła, jednocześnie zapewniając wysoki poziom oddychalności. Softshelle posiadają dodatkowo membrany chroniące przed wiatrem, który w zimowe dni może być naprawdę uciążliwy. Dodatkowo na wierzch w mokre dni można założyć kurtkę nieprzemakalną. Ochroni ona przed deszczem i przemoczeniem oraz zapewni dodatkową ochronę od wiatru.

Jakie buty na spacer?

Jeśli stawiamy na sportowy strój na spacer z pupilem to najlepszym wyborem będą sportowe adidasy. Należy jednak wybrać model jesienno-zimowy, który zapewni ochronę przed wiatrem i wodą. Letnie buty biegowe posiadają cienkie siateczki, które będą bardzo chłodne oraz przemiękną przy pierwszym kontakcie z wodą. Jeśli na spacer chcemy pójść ubrani w strój codzienny lub elegancki to powinniśmy postawić na męskie buty zimowe. Najlepiej wybrać modele wykonane ze skóry naturalnej. Posiadają one wysoką oddychalność i izolację termiczną. Dodatkowo odpowiednio zakonserwowane mogą nam służyć przez dobrych kilka sezonów.

Dodatkowe akcesoria na spacer

Poza stopami najwięcej ciepła człowiek traci przez głowę. Podczas spacerów w zimie należy ją dobrze chronić. Można do tego wybrać opaskę lub czapkę. Jeśli będziemy przebywać na dworze przez długi czas, a na zewnątrz wieje chłodny wiatr warto postawić na modele z membranami. Ochronią one uszy i zatoki przed przemarznięciem. Równie ważna jest ochrona szyi na którą powinniśmy założyć szalik lub chustę typu buff. Nie należy zapominać również o dłoniach. Dobrze skrojone rękawiczki, zapewnią ciepło i nie ograniczą ruchów.

Nie zapominajmy o pupilach

Jeśli my sami jesteśmy już odpowiednio przygotowani do spaceru, to nie zapominajmy o swoim pupilu. Oczywiście większość ras psów jest przystosowana do przebywania na zewnątrz w chłodne dni, jednak na niektóre trzeba w szczególności uważać i również im zapewnić odpowiednie zabezpieczenie. Najbardziej narażone na chłód są małe pieski takie jak maltańczyki, shih tzu czy yorki. Powinny one przed wyjście na spacer być ubrane w kaftanik lub sweterek. W ostatnich latach asortyment tego typu produktów znacząco się poszerzył i praktycznie w każdym sklepie zoologicznym można znaleźć tego typu akcesoria. Przy dużych mrozach należy jednak uważać już na wszystkie rasy psów. Podczas gdy ludzie posiadają buty z grubą podeszwą, pupile  nie posiadają żadnej ochrony. Dobrym sposobem na zabezpieczenie psich łap, jest posmarowanie ich wazeliną przed wyjściem. Nie trzeba tego robić przy każdym spacerze. W większości przypadków wystarczy taki zabieg powtórzyć raz lub dwa w tygodniu.