Wczasy

Urlop w Kotlinie Kłodzkiej

Jesteś na etapie planowania swojego urlopu? Bierzesz pod uwagę odpoczynek w Polsce, lecz nie wiesz, gdzie wyjechać? Zastanawiasz się, który rejon Polski zapewni Ci odpowiednie warunki do odpoczynku? Koniecznie weź pod uwagę Kotlinę Kłodzką!

Dlaczego akurat urlop w Kotlinie Kłodzkiej?

Kotlina Kłodzka to piękny i jakże rozległy teren w Sudetach, który ma naprawdę wiele do zaoferowania. Otoczony jest między innymi przez Góry Stołowe, Góry Złote oraz Góry Bystrzyckie, więc na pewno pobyt tutaj docenią miłośnicy pieszych wycieczek, czy po prostu aktywnego spędzania czasu.

Kotlina Kłodzka zachwyca również pod względem wielu ciekawych miejsc, czy atrakcji dla różnych grup wiekowych. Ofertę uzupełniają miejscowe uzdrowiska, a więc Kudowa-Zdrój, czy Lądek-Zdrój, a także bardzo dobrze przygotowana baza noclegowa, która sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Szukasz noclegu w Kotlinie Kłodzkiej? Znajdziesz go pod adresem https://apartamentyszczytna.pl/.

Jakie atrakcje czekają w Kotlinie Kłodzkiej?

Głównym miastem Kotliny Kłodzkiej jest Kłodzko, ale nie z tego powodu warto tutaj zaplanować swoje wakacje. O wiele lepszym wyborem będzie Szczytna, czyli niewielkie miasteczko o jakże dogodnym położeniu. Leży u u stóp Gór Stołowych, a dokładnie mówiąc pomiędzy dwoma zdrojami – Polanicą i Dusznikami, nad rzeką Bystrzycą Dusznicką oraz Kamiennym Potokiem.

Tak wyjątkowe położenie oraz mały ruch turystyczny sprawia, że nawet najbardziej wymagające osoby nie będą miały powodów do narzekań. Na uwagę zasługują jednak atrakcje, jakie czekają w Szczytnej oraz okolicach. Przede wszystkim mowa tutaj o zamku Leśna, który powstał w XIX w. Znajduje się na górze Szczytnik (589 m n.p.m.) i jest otwarty dla zwiedzających.

Na pewno warto wejść na taras widokowy, ponieważ skąd rozpościerają się przepiękne widoki na okolicę. Godny uwagi jest również barokowego kościoła św. Jana Chrzciciela, w którym znajduje się najcenniejsze ambona z 1748 r. oraz figura patrona w ołtarzu głównym, czy Park Narodowy Gór Stołowych.

Pośrodku Szczytnej zlokalizowane jest także bardzo duże centrum sportów miejskich, do którego powinny zajrzeć przede wszystkim rodziny z dziećmi. Skate park, boisko do koszykówki, ścianka wspinaczkowa, miasteczko ruchu drogowego, czy nawet park linowy to tylko kilka atrakcji, jakie tutaj czekają.

Podczas pobytu w Szczytnej warto też zajrzeć do innego, ale jakże urokliwego miasteczka. Duszniki-Zdrój, bo to właśnie o tym miasteczku mowa oferuje nam Muzeum papiernictwa, czy Park Zdrojowy. W dalszej okolicy czeka też Rezerwat Przyrody Torfowisko pod Zieleńcem, czy Uzdrowisko Polanica-Zdrój, które pozwoli popracować nad swoim zdrowiem.