Dom i ogród

Sprawdzone sposoby na odśnieżanie

Zima to piękna pora roku, z którą wiąże się wiele wyzwań i dodatkowych obowiązków. Jednym z tych najważniejszych jest odśnieżanie – czynność, którą właściciele podjazdów i jednorodzinnych domów muszą regularnie wykonywać w okresie zimowym.

Co możemy zrobić, aby ułatwić sobie odśnieżanie? Przede wszystkim w porę wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. W co warto zainwestować? W łopaty oraz zaganiacze do śniegu, które świetnie sprawdzą się w walce z grubszą pokrywą śnieżną. Unikajmy tu łopat wykonanych ze sztucznych tworzyw, które w okresie silniejszych mrozów mogą okazać się niewystarczającym wsparciem. Niezbyt dobrze radzą sobie też łopaty wykonane z drewna, które są dość ciężkie i mogą utrudniać nam skuteczne odśnieżanie. Z jakiego wsparcia możemy jeszcze skorzystać?

Z pługów śnieżnych, które dobrze sprawdzają się tam, gdzie trzeba się pozbyć śniegu z większej powierzchni. Dla tych, którzy cenią sobie czas i energię, dobrym rozwiązaniem będą również odśnieżarki mechaniczne (np. odśnieżarki wirnikowe lub odśnieżarki z silnikiem elektrycznym). Z takim wsparciem regularne odśnieżanie posesji i terenu wokół niej stanie się łatwiejszym zadaniem, a my unikniemy kar, które nakładane są na właścicieli posesji za nieodśnieżony chodnik koło ich domu.

Dodaj komentarz