Life Style

Pielęgnacja w stylu zero waste

Polscy konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na aspekty ekologiczne przy dobieraniu pielęgnacji. Pielęgnacja zero waste staje się zatem nie tylko trendem, ale i świadomą drogą w kierunku zrównoważonego stylu życia, a kosmetyki zero waste pojawiają się w popularnych drogeriach. Czym jest ten coraz bardziej rozpoznawalny ruch? Zero waste oznacza możliwe maksymalne ograniczenie generowania śmieci i wykorzystywania odpadów ponownie.

Miłośnicy zero waste w pielęgnacji często stawiają zatem na minimalistyczne składy kosmetyków i opakowania bez plastiku. Często wybierają kosmetyki naturalne i ekologiczne. Innym wariantem zero waste jest less waste – nieco lżejsza i mniej rygorystyczna forma ograniczania śmieci, która nie zakłada całkowitej rezygnacji z plastiku.

Niewiele osób wie, że pielęgnacja zero waste może być tak samo skuteczna, jak tradycyjne kosmetyki do pielęgnacji twarzy lub włosów. Często takie kosmetyki pakowane są w szklane buteleczki i słoiczki, a skład bywa nawet bogatszy niż to, co oferują nam kosmetyki drogeryjne.

Dodaj komentarz