Wczasy

Mosty w Stańczykach

Są chyba najsłynniejszymi mostami w Polsce oraz jednym z tych miejsc, których w trakcie wycieczki po północno-wschodniej części Polski nie można pominąć. Mosty w Stańczykach to popularna atrakcja oraz ważny zabytek, przy którym z pewnością warto się zatrzymać. Te dwie potężne, betonowe konstrukcje, urzekają swą formą oraz rozmiarami. Każdy z nich liczy sobie ponad 30 metrów wysokości, a ich potężne łuki na każdym mogą zrobić wrażenie.

Mosty w Stańczykach pięknie prezentują się z dołu, warto też wybrać się na spacer po ich szczycie i z góry spojrzeć na okolicę. Taki spacer na każdym zrobi wrażenie i sprawi, że wizyta w niewielkich stańczykach na długo zapisze się w jego pamięci. I choć mosty te już dawno przestały pełnić rolę mostów kolejowych, ich forma do dziś robi wrażenie.

Są one jednocześnie ciekawym zabytkiem techniki oraz pamiątką po linii kolejowej, która przebiegała tutaj jeszcze w początkach XX stulecia. Dziś to ważna atrakcja turystyczna, dzięki której niewielkie Stańczyki cieszą się bardzo dużą popularnością.

Dodaj komentarz