Wczasy

Kraków – noclegi w „mieście królów”. Top 3 krakowskich miejsc do odwiedzenia

Kraków od lat znajduje się w czołówce najpopularniejszych polskich miast pod względem turystycznym. Mówi się, że ze względu na wyjątkowe znaczenie historyczne Krakowa przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić go każdy Polak. Apartamenty w Krakowie chętnie wynajmują też turyści zagraniczni. Oto nasze TOP 3 miejsc, które koniecznie trzeba tam zobaczyć!

Kraków jest miastem chętnie wybieranym zarówno na krótkie wyjazdy typu city break, jak i na dłuższe urlopy. Wpływ na to ma wiele czynników – począwszy od szczególnej roli historycznej Krakowa i związanych z nim zabytków, przez niesamowitą, magiczną atmosferę tego miasta aż po doskonałą infrastrukturę turystyczną, w tym komfortowe apartamenty Kraków. Pod tym względem miasto jest w ścisłej czołówka w Polsce. Można zdecydować się na stosunkowo tanie noclegi Kraków Stare Miasto albo wynająć położony nieopodal historycznego centrum komfortowy apartament Kraków. Przykładem mogą tu być Apartamenty w Novum, które są zlokalizowane zaledwie 15 minut spacerem od Rynku Głównego. I jeszcze ważna kwestia dla rodziców planujących noclegi w Krakowie – bon turystyczny honoruje wiele tamtejszych kwater i apartamentów, a to pozwala zorganizować rodzinny wypoczynek w lepszej cenie.

A gdy już uda się wynająć dopasowane do potrzeb apartamenty Kraków, pora ruszyć na zwiedzanie miasta. Oto topowe miejsca, które koniecznie trzeba tam zobaczyć!

Noclegi Kraków – spacerem na Wawel

Miejscem o wyjątkowych walorach turystycznych, a jednocześnie ważnym z punktu widzenia narodowej tożsamości Polaków, budzącym duże emocje i będącym wizytówką całego naszego kraju, jest oczywiście Wawel, czyli wapienne wzgórze w samym centrum Krakowa. Znajduje się tam zespół wyjątkowych zabytków o znaczeniu historycznym, narodowym i kulturowym. Wawel przez wieki był siedzibą polskich królów. Bez wątpienia trzeba się tam pojawić przynajmniej raz w życiu.

Na wzgórzu znajduje się Pałac Królewski – najstarsza siedziba polskich władców, która powstała w połowie XI wieku za panowania Bolesława Chrobrego i Mieszka II. Obecnie pełni funkcje muzealne – prezentowane są tam zbiory historycznych eksponatów. Druga najważniejsza budowla na Wawelu to kościół pw. św. Wacława i Stanisława, zwany potocznie katedrą wawelską. Znajdują się tam m.in. szczątki królów i książąt polskich, biskupów, bohaterów narodowych oraz słynnych poetów epoki romantyzmu.

Apartamenty do wynajęcia Kraków – wizyta na Rynku Głównym

Noclegi w Krakowietrzeba koniecznie wykorzystać na wizytę na Rynku Głównym – największym europejskim średniowiecznym placu, który jest wpisany na listę UNESCO. Przed wiekami było to centrum administracyjne miasta, przebiegała przez nie Droga Królewska, która prowadziła od Zamku Królewskiego na Wawelu aż po Barbakan. Miało tam miejsce wiele wydarzeń historycznych, chociażby początek Powstania Kościuszkowskiego. Obecnie jest to jeden z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Krakowa – odbywają się tam jarmarki, festiwale, koncerty.

Na Rynku Głównym w Krakowie znajdują się słynne Sukiennice, gdzie można kupić pamiątki i rękodzieło. Ważnym miejscem jest kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Turyści chętnie robią sobie zdjęcia także przy zabytkowym ratuszu oraz pomniku narodowego wieszcza – Adama Mickiewicza. Swoimi odrębnymi historiami może pochwalić się też wiele kamienic otaczających Rynek Główny – np. Kamienica Morsztynowska ze słynną restauracją Wierzynek, Pałac pod Baranami z kultową Piwnicą pod Baranami oraz Kamienica pod Jaszczurami ze znanym klubem studenckim. W wielu z nich znaleźć można klimatyczny apartament Kraków na wynajem.

Kraków – noclegi na Kazimierzu

Wielu turystów decyduje się wynająć apartamenty Kraków na Kazimierzu – czyli w wyjątkowej dzielnicy miasta związanej nierozerwalnie z kulturą żydowską i przez lata będącej jednocześnie dzielnicą krakowskiej bohemy. Do dzisiaj panuje tam niesamowita, magiczna atmosfera.

Już sam spacer krętymi uliczkami Kazimierza to niezapomniana atrakcja, ale zwiedzając dzielnicę, warto uwzględnić jej kilka najważniejszych zabytków: bazylikę Bożego Ciała, bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława, Starą Synagogę przy ul. Szerokiej (siedzibę Muzeum Historycznego), synagogę Remu, budynek ratusza, a także Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Apartamenty w miastach można wynająć zarówno na weekendowy wypad we dwoje, jak i dłuższy rodzinny urlop. W każdym z tych przypadków jako miejsce wypoczynku sprawdzi się Kraków – to miasto zostaje w pamięci na długo!