Life Style

Jak zadbać o oprawę ust?

Piękny uśmiech i ponętne usta to cechy jakie każdy chciałby mieć. Jednak często w wyniku uwarunkowań genetycznych nie możemy cieszyć się pełnymi ustami a dodatkowo upływający czas prowadzi do powstawania nieestetycznych zmarszczek wokół ust i pogłębiania się bruzd nosowo wargowych. Jednak dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na zredukowanie niemalże każdej niedoskonałości skóry.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy to składnik, który naturalnie występuje w organizmie człowiek. Jego charakterystyczną cechą jest umiejętność wiązania wody przez co zapewnia odpowiednie nawilżenie. Jednak z upływającym czasem kwasu hialuronowego ubywa przez co skóra wiotczeje i traci jędrność. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystywany jest do wielu zabiegów mających na celu poprawić urodę, wyrównać asymetrię czy przywrócić młodzieńcze rysy twarzy.

Powiększanie i rewitalizacja ust kwasem hialuronowym

Dzięki swoim właściwościom kwas hialuronowy jest wykorzystywany do wielu zabiegów medycyny estetycznej. Do jednych z nich należy rewitalizacja ust. Zabieg ma na celu przywrócić odpowiednie nawilżenie skórze, zredukować ich suchość, pękanie czy odstawanie suchych skórek. Dodatkowo kwas hialuronowy wykorzystywany jest również w celu powiększenia czerwieni wargowej w przypadku wąskich i mało wydatnych ust oraz zredukowaniu asymetrii.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym a botoks? Kwas hialuronowy przede wszystkim ma zdolność wiązania wody i naturalnie występuje w organizmie. Natomiast botoks to neurotoksyna wytwarzana przez bakterie beztlenowe, które porażają mięśnie wokół ust wywijając je i uwydatniając.

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Bruzdy nosowo-wargowe to zlokalizowane po każdej stronie fałdy skóry biegnące od kącików ust aż do linii nosa. Z reguły są to niewielkie wgłębienia jednak wraz z wiekiem w wyniku procesów starzenia dochodzi do ich pogłębiania i robienia się głębokich bruzd. W wyniku tego twarz wydaje się starsza, a okolica ust zyskuje nieestetyczną oprawę. Obecnie w medycynie estetycznej są sposoby na zredukowanie skutków starzenia się skóry wokół ust poprzez wypełnienie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym. Zabieg pozwala uzupełnić ubytki tkanki i przywrócić odpowiednie napięcie i jędrność skórze. W efekcie bruzda się wypłyca, a skóra staje się gładsza, bardziej nawilżona i mocniejsza.