Life Style

Jak nadać charakteru codziennym stylizacjom?

Codzienne stylizacje wcale nie muszą być nudne. Jednak do ich tworzenia powinno się uruchomić wyobraźnię i pobudzić kreatywność. Chodzi przecież o to, by nie było nudno. Na szczęście są sposoby na to, by przy pomocy detali odmienić swój outfit i sprawić, by wyróżniał się on na tle zwykłych stylizacji. Jak nadać charakteru zwykłym ubraniom? Co zrobić, by codzienny wygląd nie był nudny, ale zachwycający?

Zaufaj blogerom

Po pierwsze, żeby śledzić najnowsze trendy, powinnaś obserwować najbardziej znanych twórców internetowych. Na początek skup się na blogerkach modowych takich jak Chiara Ferragni (Blond Salad). Wśród publikowanych przez nie treści znajdziesz wiele pomysłów i inspiracji do tego, by zmienić swoją garderobę. Czerp pełnymi garściami z publikowanych na blogach zdjęć i wpisów, bo z pewnością znajdziesz wśród nich prawdziwe perełki. Oczywiście nie naśladuj ich wszystkich na ślepo, ale raczej staraj się na ich podstawie wypracować sobie swój własny styl. Im częściej będziesz o tym myśleć i więcej opcji będziesz rozważać, tym szybciej opracujesz najlepsze stylizacje, w których będziesz wyglądać doskonale i modnie. Pamiętaj też o przeglądaniu magazynów modowych oraz mediów społecznościowych. Znajdziesz w nich mnóstwo pomysłów na to, co możesz wprowadzić do swojej garderoby. Być może sama też będziesz chciała prowadzić profil, na którym będziesz inspirować inne kobiety, to odważniejszego tworzenia swoich stylizacji i do wprowadzania zmian w swoje życie.

Baw się modą!

Codzienne stylizacje zwykle łączy jedna cecha – są nudne. Większość osób boi się eksperymentować z kolorami czy detalami i woli wybierać dobrze znane już rodzaje odzieży. Większość stylizacji wykorzystuje proste spodnie i minimalistyczne bluzki, które zwykle są produkowane w jednym z uniwersalnych kolorów. Na ulicach króluje czerń, szarość i neutralne odcienie niebieskiego. Rzadkością wciąż są pastele albo żywe barwy. Pod uniwersalnymi kolorami dużo łatwiej jest się ukryć. Dlatego właśnie dobrym pomysłem może być eksperymentowanie z modą. Kolorami i detalami można się bawić. Zamiast gładkich bluz w stonowanych odcieniach, dobieraj do swoich codziennych stylizacji bardziej odważne modele. Postaw na intensywne barwy, w tym nawet na kolory neonowe albo z efektem holograficznym. Zaskakuj! Możesz też wybierać ubrania, które mają wyrazisty wzór. Zabawne napisy i czytelne rysunki mogą sprawić, że Twoje ubrania będą się wyróżniały. Jeśli masz ochotę, to obejrzyj ubrania, które sygnuje swoim nazwiskiem Chiara Ferragni. To często odzież o codziennym kroju, która została urozmaicona poprzez nadanie jej ciekawych detali w postaci np. nadruków. Może się wydawać, że jest to tylko drobiazg, ale zdecydowanie dodaje charakteru całej stylizacji i sprawia, że wygląda niepowtarzalnie. Jeśli w końcu chcesz wyróżniać się z tłumu i równocześnie ubierać się praktycznie, to powinieneś sięgać właśnie po takie rozwiązania. Są one proste i równocześnie bardzo skuteczne, bo z pewnością będziesz zapadała przechodniom w pamięć.