Life Style

Czy sukienka z odsłoniętymi ramionami to odpowiedni wybór na wesele?

Odpowiednia kreacja na uroczystości ślubne jest zawsze niemałym problemem, a często także powodem intensywnych dyskusji. Komentowany jest zarówno fason, jak i kolor sukienki na wesele. Jedno jest pewne – to młoda para jest najważniejsza tego dnia, więc również nasza stylizacja powinna być nieco stonowana. A co z odsłoniętymi ramionami? – Czy to dobry wybór na tę okazję?

Odsłonięte ramiona – nietakt na ślubie

Można spotkać się z różnymi opiniami na ten temat, ale jedno jest pewne – kościół to miejsce, które wymaga okazania odpowiedniej postawy i szacunku, nawet jeśli jesteśmy osobami niewierzącymi. I wcale nie chodzi tutaj o kwestie księdza, który w ogóle nie musi się z nami dzielić zdaniem na ten temat, raczej chodzi o poszanowanie praw, które rządzą danym miejscem, podobnie jest z powagą urzędu stanu cywilnego. Weźmy pod uwagę fakt, że odwiedzając meczety czy inne świątynie również staramy się dostosować strój do okoliczności, a nawet jesteśmy do tego zmuszeni już przy wejściu. Zakryte ramiona w kościele świadczą o naszej kulturze osobistej, a ponadto uchronią nas przed nieprzychylnymi komentarzami ze strony innych gości. Bez problemu znajdziemy w sklepach piękne kreacje weselne, choćby w takim miejscu jak https://wearmedicine.com/s/eleganckie-sukienki. Zawsze możemy także wspomóc się chustą, czy bolerkiem. 

Sukienka odsłaniająca ramiona na weselu 

Zasady doboru odpowiedniego stroju do okoliczności podpowiadają, że kreacja na wesele powinna mieć charakter koktajlowy. Najlepiej więc sprawdzą się sukienki, które kończą się w okolicach kolan. Te długie raczej zarezerwowane są na bale, a mini na wieczorne imprezy. Ponadto dochodzi także kwestia, że stylizacja weselna nie powinna być zbyt seksowna, ponieważ to panna młoda powinna być w centrum uwagi, a nie roznegliżowany w nadmiarze gość weselny. Czy w takim razie można na wesele założyć sukienki z odsłoniętymi ramionami, które znajdziesz na stronie https://wearmedicine.com/s/eleganckie-sukienki? W zasadzie można postawić na taką sukienkę, ale warto kierować się pewnym umiarem – zbyt głębokie dekolty może nie są najlepszym rozwiązaniem, ale lekko odkryte ramiona nie powinny nikomu przeszkadzać. Na ślubie po prostu zarzućmy na nie bolerko czy szal. 

Jaką sukienkę odsłaniającą ramiona wybrać? 

Jak wyżej zostało wspomniane, najlepszym wyborem na wesele jest sukienka koktajlowa. Oznacza to, że jest ona odpowiednio długa, a jeśli podkreśla nasz dekolt, to robi to w sposób subtelny. Ponadto sukienki koktajlowe utrzymane są także w odpowiedniej kolorystyce. Najlepiej sprawdzą się pastelowe kolory, ale bez obaw można także postawić na wzory kwiatowe, szczególnie te większe, a nie łączki, np. jak te na stronie https://wearmedicine.com/s/eleganckie-sukienki. Natomiast lepiej unikać pasków i kratek. Istnieje też przekonanie, że kreacja nie powinna być w kolorze białym lub czarnym, a nawet czerwonym. Biały zarezerwowany jest dla panny młodej, czarny symbolizuje żałobę, a czerwony jest zbyt seksowny – można kierować się tymi zasadami, ale niekoniecznie – ważne, aby swoim strojem nie urazić panny młodej.